Kiss of eternity

Kiss of eternity

Blood, Love & Fun

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
V-as ruga frumos sa nu mai postati deoarece forumul este in renovare. Orice post nou va fi sters.
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Carti cu vampiri
Vin Iul 29, 2011 6:57 pm Scris de adina

» Discutii
Mier Iul 27, 2011 8:53 am Scris de EllaLooka

» Cantec de gheata si foc
Mar Iul 26, 2011 5:41 pm Scris de Ghanda

» Locuinta Demonilor
Sam Iul 23, 2011 9:10 am Scris de EllaLooka

» Padurea
Vin Iul 22, 2011 11:12 pm Scris de Gee.

» Alte locuri
Vin Iul 22, 2011 9:58 pm Scris de .MissBlair.

» Parcul
Joi Iul 21, 2011 11:58 pm Scris de Miss.no.Good

» Anime Music Videous
Mar Iul 19, 2011 9:25 am Scris de Miss.no.Good

» Ce asculti acum?
Lun Iul 18, 2011 5:26 am Scris de Miss.no.Good

kissofeternity

Distribuiţi | 

Vampire Knight

In jos 
AutorMesaj
Andreea si atat
Admin
Admin

feminin Mesaje : 1631
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 23
Localizare : In my World:|

MesajSubiect: Vampire Knight   Mier Apr 06, 2011 5:08 pm

Vampire Knight
Fiind vorba despre o recenzie la orice opera, opereta, piesa de teatru sau film, am optat pentru a scrie despre noul anime ‘Vampire Knight’. Nou, deoarece primul episod a aparut pe data de 7 aprilie 2008 in Japonia si in prezent a ajuns la episodul 6, deci este abia „in desfasurare” - de asemenea, nici manga nu este inca terminata, insa se bucura deja de succes.
Am aflat de acest anime atunci cand Alina mi-a trimis linkul de la trailer si, ceva mai tarziu, am urmarit primele doua episoade; am continuat sa-l urmaresc fiindca povestea mi s-a parut fascinanta: Prima amintire a lui Yuuki este legata de o noapte de iarna, cand a fost atacata de un vampir si salvata de un altul, Kaname Kuran. Zece ani mai tarziu, Yuuki Cross, fata adoptiva a decanului Academiei Cross, este gardiana a scolii impreuna cu Zero Kiryuu, un prieten pe care-l stie din copilarie, a carui familie a fost ucisa de vampiri. Cei doi au rolul de a pastra ascunsa adevarata identitate a celor din Night Class (vampiri studenti a caror lider este Kaname Kuran) fata de cei din Day Class (oameni); de mentionat este si faptul ca autoarea schimba putin traditia vampirilor: nu-i afecteaza lumina soarelui, sunt mai multe tipuri de vampiri etc.
Acum, trebuie sa-i mentionez pe cei care au facut posibil ‘Vampire Knight’: Matsuri Hino a scris manga, Kiyoko Sayama se ocupa de anime-ul a carui producatori sunt Studio Deen si Nihon Ad Systems. Doua melodii sunt folosite pentru anime, anume melodia de opening – foarte frumoasa, „Futatsu no Kodou to Akai Tsumi” interpretata de ON/OFF, si cea de ending, “Still Doll” cantata de Wakeshima Kanon.
Personajele sunt desenate intr-un mod idealist, asa cum se intampla in majoritatea anime-urilor; totusi, grafica mi se pare mai buna in comparatie cu a altora, cum ar fi ‘Yu Yu Hakusho’ sau ‘Trigun’ de exemplu, doua anime-uri realizate prin anii ’90. Ce-i drept, poate nu timpul marcheaza diferentele dintre tehnicile de desenare, deoarece ar putea fi vorba si de stiluri diferite.
Apropo, o mica paranteza: am auzit cum ca japonezii deseneaza ochi mari personajelor datorita complexului lor de a avea ochii mici. Am incheiat paranteza Smile
In concluzie, consider ‘Vampire Knight’ ca fiind un anime reusit, intriga pare interesanta si abia astept sa continue. Va recomand sa-l vedeti!

souce : Caimacul Nobletii

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ladybug
Become a demon
Become a demon

feminin Mesaje : 699
Data de inscriere : 08/06/2010
Localizare : in the land of nowhere

MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Mar Apr 19, 2011 4:58 am

Deci recomand animeul asta un BIG LIKEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!! Kaname senpai si Yuki rulssssssssss :X
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://imaginatie-bogata.forumhit.ro/forum.htm

Vampire Knight
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kiss of eternity :: Talk Cafe :: Anime &Cartoons-
Mergi direct la: