Kiss of eternity

Kiss of eternity

Blood, Love & Fun

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
V-as ruga frumos sa nu mai postati deoarece forumul este in renovare. Orice post nou va fi sters.
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Carti cu vampiri
Vin Iul 29, 2011 6:57 pm Scris de adina

» Discutii
Mier Iul 27, 2011 8:53 am Scris de EllaLooka

» Cantec de gheata si foc
Mar Iul 26, 2011 5:41 pm Scris de Ghanda

» Locuinta Demonilor
Sam Iul 23, 2011 9:10 am Scris de EllaLooka

» Padurea
Vin Iul 22, 2011 11:12 pm Scris de Gee.

» Alte locuri
Vin Iul 22, 2011 9:58 pm Scris de .MissBlair.

» Parcul
Joi Iul 21, 2011 11:58 pm Scris de Miss.no.Good

» Anime Music Videous
Mar Iul 19, 2011 9:25 am Scris de Miss.no.Good

» Ce asculti acum?
Lun Iul 18, 2011 5:26 am Scris de Miss.no.Good

kissofeternity

Distribuiţi | 

Cum va infrangeti temerile/fobiile?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andreea si atat
Admin
Admin

feminin Mesaje : 1631
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 22
Localizare : In my World:|

MesajSubiect: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Mier Apr 13, 2011 3:06 am

Multe dintre noi se confrunta cu temeri, chiar cu fobii, gen:
frica de insecte
frica de intuneric
frica de inaltime
and so on!
Cum va infrangeti teama?
Tine numai de sistemul nervos sa te poti controla in fata acestor temeri?

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Inevitable Obsession
Angel
Angel

feminin Mesaje : 209
Data de inscriere : 18/04/2011
Varsta : 21
Localizare : undeva prin pat..caut cearceaful =))))

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Lun Apr 18, 2011 9:42 pm

Eu am avut o temere cand eram mai mica, si aceea de intuenric. Adica..nu chiar teama, dar totusi..nu stiu cum sa ma exprim. De fiecare data stingeam lumina si ma bagam in pat, si cum eu aveam multe papitoaie si o gramada de papusi cand stingeam lumina ele pareau ca se uita la mine, unele cu ochii lor foarte mari, iar altele parca se miscau incet, incet numai ca sa ma sperie. Smile)
In orice caz, eu personal, cred ca asta nu tine numai de sistemul nervos. Si acum mai am intr-un fel aceasta teama, dar asta foarte rar, atunci cand sunt stresata toata ziua. Am incercat sa mai arunc din papitzoaie, acuma chiar mai dorm si cu un ursuletz. Smile))
Sus In jos
Mia Club
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Lun Apr 18, 2011 11:51 pm

Eu am temerei multe =)) una dintre ele este intunericul..imi este frica de intuneric cateodata dar totul provine din gandirea ta..adica dhaa aveam cateva tipe la scoala care spuneau ca vad fantome totul vine..din imaginatia ta,sistemul nervos si tot asa.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Mar Apr 19, 2011 6:38 am

Ahh ... deci osa muriti de ras daca va spun ce fobie am avut eu , sincer nu stiu cum se numeste . :]] Sa va povestesc :
Acum cateva saptamani a murit o femeie la mine in bloc , s'a sinucis si statea la etajul 2 . Imi era frica sa cobor cu liftul . Liftul blocului e cam defect si se stinge lumina . De fiecare daca cand coboram cu liftu ziceam tatal nostru pana ajungeam sus . Eu stau la etajul 5. Si e o oglinda in lift pe perete , imi era frica sa ma uit in ea ca am vazut un clip pe youtube cand se intoarce aia si in oglinda ramane lafel cu ochii peste cap . Stiu ca nu sunt adevarate , dar imi era frica . Smile)
Sus In jos
simple.word
Angel
Angel

Data de inscriere : 11/06/2010

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Mar Apr 19, 2011 4:33 pm

eu nu mi le infrang nici cum, le las sa se manifeste... in general nici nu am cum sa opresc pt ca eu am o arahnofobie urata si de fiecare data ametesc si aproape lesin sau fac un atac de panica...nu se pot controla chestiile astea..
Sus In jos
.MissBlair.
Angel
Angel

feminin Mesaje : 152
Varsta : 23
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Mier Apr 20, 2011 1:32 am

Pai candvine vorba de insecte imi infrang temerile omorandu-le Very Happy
si cand e vorba de intuneric: noaptea dormn cu tv'ul aprins si cand sunt singura in intuneric sun pe cineva sa imi tina companie.
Sus In jos
Gee.
Human
Human

feminin Mesaje : 120
Data de inscriere : 19/04/2011
Varsta : 23
Localizare : unde nu as vrea.

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Mier Apr 20, 2011 1:55 am

Eu am fobia insectelor si imi fac curaj sa le omor dar cand ma apropi incep sa urlu si fug ! Si imi e frica de cine ar putea intra in camera mea peste mine sa ma omoare (adica nimeni dar np) Smile).
Sus In jos
The Dude
Angel
Angel

masculin Mesaje : 189
Data de inscriere : 20/04/2011
Varsta : 28
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Mier Apr 20, 2011 3:07 am

Eu nu le bag in seama si incerc sa le evit. Oricum am putine.
Sus In jos
Ralli
Human
Human

Data de inscriere : 20/05/2011

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Vin Mai 20, 2011 9:15 pm

eu nu prea ma tem de nimic,sunt o fata care nu are aceste fobii ca sa zic asa,nu ma tem de nimic.
Sunt doar temeri din astea prostesti,in legatura cu persoane pe care noi le iubim,prieteni,familie,colegi.. si etc.
Trebuie sa trecem cu capul sus..si daca ne temem de ceva ar trebui sa incercam sa ne infrangem sa facem ceva ca sa nu ne mai fie frica de nimic si sa fie totul ok.
Teama ca o persoana pe care o iubim,[iubitul,prietenii,familia] o temere mare de nu a gresi de anu a face ceva de care mai tarziu vom regreta,NU,eu trec peste ele chiar daca imi asum riscul de a face ceva pentru a rezolva chiar trec peste
Sus In jos
Blondie
Human
Human

feminin Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/05/2011
Varsta : 21
Localizare : somewher in this world:)

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   Vin Mai 27, 2011 3:27 am

deci eu am arahnofobie...mie una mi-e frica de paianjeni,numai daca ii vad mi se face pielea de gaina Mad
deci nu-i suport si sunt uni atat de mici si de ei mi-e teama...unii zic ca asta e o probleme pentru ca eu zic ca teama asta va dura toata viata...
eu nu mi-o infrang dar nu daca ii omor am frica asta ca vor aparea si mai multi:-SS
e cam ciudata chestia asta ci arahnofobie dar...
si cand eram mica imi era frica de intuneric dar acum sunt la calculator cu tv stins...il aprind doar cand ma culc Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum va infrangeti temerile/fobiile?   

Sus In jos

Cum va infrangeti temerile/fobiile?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kiss of eternity :: Despre noi :: Sa discutam-
Mergi direct la: