Kiss of eternity

Kiss of eternity

Blood, Love & Fun

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
V-as ruga frumos sa nu mai postati deoarece forumul este in renovare. Orice post nou va fi sters.
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Carti cu vampiri
Vin Iul 29, 2011 6:57 pm Scris de adina

» Discutii
Mier Iul 27, 2011 8:53 am Scris de EllaLooka

» Cantec de gheata si foc
Mar Iul 26, 2011 5:41 pm Scris de Ghanda

» Locuinta Demonilor
Sam Iul 23, 2011 9:10 am Scris de EllaLooka

» Padurea
Vin Iul 22, 2011 11:12 pm Scris de Gee.

» Alte locuri
Vin Iul 22, 2011 9:58 pm Scris de .MissBlair.

» Parcul
Joi Iul 21, 2011 11:58 pm Scris de Miss.no.Good

» Anime Music Videous
Mar Iul 19, 2011 9:25 am Scris de Miss.no.Good

» Ce asculti acum?
Lun Iul 18, 2011 5:26 am Scris de Miss.no.Good

kissofeternity

Distribuiţi | 

Casa Gilbert

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andreea si atat
Admin
Admin

feminin Mesaje : 1631
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 22
Localizare : In my World:|

MesajSubiect: Casa Gilbert    Vin Apr 15, 2011 4:58 pm

Casa Elenei .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Yoana_loves_Dean
Angel
Angel

feminin Mesaje : 179
Data de inscriere : 19/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Joi Apr 21, 2011 11:48 pm

Jeremy era acasa de unul singur din moment ce Elena era plecata la Stefan si la Damon.Statea pe canapea si se holba la televizorul cu ecran plat fara sa vada defapt ce imagini i se desfasurau in fata ochilor pentru ca el se gandea de fapt la Bonnie.Si-a pus degetul pe inelul care il purta la mana si a inceput sa se joace cu el,urmarind in continuare absent imaginile fara sens care se derulau la televizor.
Sus In jos
Runtek.
Human
Human

feminin Mesaje : 136
Varsta : 20
Localizare : In ceata.

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Joi Apr 21, 2011 11:59 pm

Simtea cum timpul trece pe langa ea,nepasator..Simtea cum singuratatea punea stapanire pe starea ei de spirit .Vroia sa se refugieze dinnou in camera sa , unde mirosea a ceara.Lumanarile ei de pe mobilier se inghesuiau cu cartile si caietele de scoala...Cu toate ca era cu un program full, incerca sa nu se mai gandeasca la asta , nici macar din greseala.

Un impuls o facu sa se gandeasca la Jeremy,si o lua rapid spre casa lui,fara sa se mai gandeasca la tonele de teme si la exersatul vrajilor.Stiind ca in casa lui era in singuranta, simtea ocrotirea destula..
Pasi ferm pe scarile casei, intrand pe usa care era descuiata.Se uita analizand si cautand cu privirea prezenta lui Jeremy, si inchise usa dupa ea.
- Jer? spuse usor cand lasase sa-i cada geanta de pe umar pe podeaua crem.
Sus In jos
Yoana_loves_Dean
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Vin Apr 22, 2011 12:03 am

Cand a auzit vocea lui Bonnie credea ca viseaza.Si-a intors capul cand s-a auzit strigat si a vazut-o in casa.S-a ridicat de pe canapea si s-a dus direct la ea.
-Bonnie!a zis el imbratinsandu-o strans.
-Ma gandeam la tine.Credeam ca ai treaba!N-am vrut sa te deranjez.M-am gandit ca vrei sa exersezi ceva vraji.a replicat dandu-i drumul apoi si-a apropiat buzele de ale ei.
Sus In jos
Runtek.
Human
Human

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Vin Apr 22, 2011 12:15 am

O imbratisare calda era prezenta, simtind ca are nevoie de asta.Il tinu si ea in brate usor .
- Cum pot sa ratez asta , huh? intrebase facand referire la imbratisare.Ii prinse parfumul,pe care il adora extrem de mult .
Renuntase la tot pentru asta ,iar cand Jeremy se dezlipi usor de ea, presimtea ca va urma un pas gresit , pe care ea nu-l inghitea, nu inca. Stiind de sentimentele ei profunde pentru Jeremy le pastra intr-un loc ascuns nevrand sa le arate .
Buzele lui voluminoase numai bune de gustat, se apropiara de ale ei intr-un mod tandru, era putin panicata...cu toate ca pana la urma refuza sarutul, dandu-i un pupic, cam lung pe obraz rosind in acelasi timp, chiar si pe tenul ei negru se vedea o pata roz in obraji.
- Ahm ..., si mergem la o plimbare? intrebase vrand sa schimbe faza cu sarutul...Chiar avea acel sentiment de teama..pe care l-a avut cand puterile iau fost luate .Doar ca aveau alta compozitie...Totusi era fratele Elenei,iar..

Cu toate ca privirea ei , era axata pe buzele lui mult timp, si-o postase pe a lui, zambind inocent .
Sus In jos
Yoana_loves_Dean
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Vin Apr 22, 2011 12:24 am

A tras aer in piept si apoi si-a fixat privirea intr-a ei.Puteau sa mearga la plimbare daca ea vroia neaparat asta.
-Sigur,dar avem si scoala.Nu ai chef de ore nu?a intrebat el cu un zambet slab pe fata.II placea sa o aiba pe Bonnie alaturi de el.Nu-i pasa ce ziceau altii si banuia ca si ei ii place sa fie in preajam lui insa avea o retinere.Putea retinerea aia sa fie de fapt Elena?Sau isi formase el o idee gresita si defapt Bonnie nu vroia sa fie cu el ci doar sa fie prieteni?A oftat usor dupa care a asteptat in tacere ca ea sa-i comunice raspunsul ei.
Sus In jos
Runtek.
Human
Human

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Vin Apr 22, 2011 12:33 am

Vroia sa para fericita, dar nu era asa . Cu toate ca isi lipi un zambet pe chip , aceea frica era tot acolo,ea vrand sa nu se lase vazuta de persoanele din jur .

Isi arcui o spranceana.
- Eh, e vineri, o zi faina de primavara ce ne asteapta sa mergem la o plimbare,de ce am putea rata asa ceva?
Tonalitatea vocii era lenta si blanda.
- Elena e acasa? Se uita usor pe scarile care duceau la etaj . Asteptand sa-i raspuns, isi lasa privirea in jos spre mana lui pe care purta inelul...Isi puse usor degetele pe el, oftand scurt si selentios .
Nu era bine, si stia si ea asta, era chiar rau , si incepea sa devina din ce in ce mai rau.Iar asta putea fi o problema.
Sus In jos
Yoana_loves_Dean
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Vin Apr 22, 2011 12:41 am

I-a luat mana intr-a lui si i-a mangaiat usor palma cu varful degetului sau,apoi a inghitit in sec cand a auzit de Elena.Poate ca venise la ea defapt,insa l-a vazut ca statea ca idiotul pe canapea si s-a gandit sa-l scoata la plimbare.Se gandea ca trebuia cineva sa aiba grija ca fratiorul mai mic al Elenei sa nu se plcitiseasca de unul singur nu?
-Nu e acasa.E la Stefan.Pun pariu ca intreaga gasca e acolo acum.Adica inclusiv Damon si Katherine.a replicat el cu un zambet slab care tocmai ii aparuse pe fata.
-Haide sa mergem.a zis el in timp ce se ducea sa se incalte cu tenesii.
Sus In jos
Runtek.
Human
Human

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Vin Apr 22, 2011 12:55 am

Simtea in tonalitatea lui ca ceva nu e in regula , dar nu prea ii dadea importanta , nu acum, stiind ca va petrece ziua cu el.
Jer,merse sa se incalte iar, ea isi puse geanta pe umar, asteptandu-l .
- Poate dau o petrece fara noi, a zis fara amuzament in voce , ea dorea azi sa fie o zi cu Jeremy , ea cu el , nimic mai mult .
Un zambet se tapita pe chipul ei lasandu-l accentuat la iveala.Se uita la el cum isi incalta vechii tenisii .

Privirea i se muta pe tv.-ul care mergea de zori.Pocni scurt din degete stingandu-l cu cel mai mic efort .Ii placea sa fie indrazneata, cu lucrurile mici ..
Azi vroia sa uite de toate grijile in compania lui Jer . Dar nu disparea complet , si asta era un punct slab.

Deschise usor usa de la intrare,asteptandu-l.
Sus In jos
Yoana_loves_Dean
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    Vin Apr 22, 2011 1:00 am

S-a uitat in spate si apoi a vazut ca televizorul era stins.
-Mersi pentru ca ai stins televizorul.a zis el zambind dulce,apoi a lasat-o pe ea sa iasa prima.
Imediat ce a iesit din casa a simtit atmosfera calduroasa care ii inconjura.Era o zi perfecta pe care o puteau petrece in aer liber.A incuiat usa in urma lui si apoi s-a intors spre Bonnie.Se bucura ca putea sa petreaca mai mult timp cu ea.Asa putea sa afle ce simtea ea pentru el.
-Incotro?a intrebat interesat.Sau te-ar interesa sa vedem cum e treaba pe la Elena si pe la Stefan?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Casa Gilbert    

Sus In jos

Casa Gilbert
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kiss of eternity :: Arhiva :: Arhiva :: RPG-Jurnalele vampirilor-
Mergi direct la: