Kiss of eternity

Kiss of eternity

Blood, Love & Fun

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
V-as ruga frumos sa nu mai postati deoarece forumul este in renovare. Orice post nou va fi sters.
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Carti cu vampiri
Vin Iul 29, 2011 6:57 pm Scris de adina

» Discutii
Mier Iul 27, 2011 8:53 am Scris de EllaLooka

» Cantec de gheata si foc
Mar Iul 26, 2011 5:41 pm Scris de Ghanda

» Locuinta Demonilor
Sam Iul 23, 2011 9:10 am Scris de EllaLooka

» Padurea
Vin Iul 22, 2011 11:12 pm Scris de Gee.

» Alte locuri
Vin Iul 22, 2011 9:58 pm Scris de .MissBlair.

» Parcul
Joi Iul 21, 2011 11:58 pm Scris de Miss.no.Good

» Anime Music Videous
Mar Iul 19, 2011 9:25 am Scris de Miss.no.Good

» Ce asculti acum?
Lun Iul 18, 2011 5:26 am Scris de Miss.no.Good

kissofeternity

Distribuiţi | 

Alte locuri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andreea si atat
Admin
Admin

feminin Mesaje : 1631
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 22
Localizare : In my World:|

MesajSubiect: Alte locuri   Vin Apr 15, 2011 5:01 pm

Alte locuri..

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dandelion.
Grafician
Grafician

feminin Mesaje : 1273
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 23
Localizare : În mijlocul Iadului.

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 2:44 am

*PARC*

Atunci cand o prinse de mana se opri automat. Isi intoarse privirea spre el, privindu-l in ochii.
- Damon... doar pentru ca Stefan nu mai e aici, nu inseamna ca ai cale libera la mine. Iar daca incerci doar sa ma faci sa trec mai usor peste plecarea lui nu ma ajuta cu nimic.
Sus In jos
Miss Lilith
Admin
Admin

feminin Mesaje : 1377
Localizare : in hell

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 2:47 am

Isi dadu ochii peste cap.
-Eu nu cred ca nu ai niciun sentiment fata de mine. Nu ma sarutai tu doar din pura mila.
O cuprinse de mijloc si o trase spre el lipind-o de trupul lui. Se uita adanc in ochii ei, respirand foarte aproape de buzele ei.

Did you know that only when you sleep
you can escape from the demons?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://kiss-of-eternity.forumer.ro
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 2:50 am

Inghiti in sec, insa isi pastra calmul atunci cand ii simti rasuflarea atat de aproape. Pe chipul ei se citea seriozitatea. Isi duse mainiile la ceafa, dandu-si jos lantisorul, privindu-l in tot acest timp in continuare in ochii.
- Convinge-te si singur atunci, ii raspunse hotarata, pe un ton incet.
Sus In jos
Miss Lilith
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 2:53 am

Ridica o spranceana dandu-si seama mai greu de ce vroia sa zica. Ii mangaie fata cu varful degetelor apoi fara sa o constranga isi apropie buzele de ale ei gustandu-le pe amandoua pe rand apoi sarutand-o pasional.

Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 3:00 am

Il privi in continuare, insa isi inchise ochii atunci cand el incepu acel sarut. La inceput nu-i raspunse, insa la scurt timp situatia se schimba. Dupa cateva secunde insa se departa, privindu-l trista.
- Nu-mi face asta Damon...
Sus In jos
Miss Lilith
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 3:02 am

-Sa iti fac ce? Nu te constransai cu absolut nimic. Iti demonstrai ca pot si fara sa te constrang. Ma lamurii.
Nu-i dadu drumul din brate si o saruta in frunte, uitanduse cu o fata catusi de putin trista.
-Nu simtisi nimic atunci cand te sarutai?
O impinse in spate si o lipi de un copac.

Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 3:07 am

Era pregatita sa-i raspunda, insa continua sa-l priveasca tacuta atunci cand el isi continua sirul de vorbe. Inghiti in sec, privindu-l insa inca in ochii.
- Chiar daca raspunsul meu ar fi unul afirmativ sti foarte bine ca nu il voi insela pe Stefan, in nici un caz cu tine...
Se simtea din nou ca atunci cand o muscase in timp ce era sub influenta muscaturii de varcolac.
Sus In jos
Miss Lilith
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 3:09 am

-De ce? Daca totusi ai sentimente de ce nu ai putea? Stii doar ca eu iti vreau doar bine.
Ii mangaie trupul, apoi dadu sa o sarute din nou insa fu un sarut scurt.
-Stii ca pentru mine esti totul.
O ridica in brate fiind inca lipita de copac, tinand-o strans de fese.

Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 3:14 am

Se incrunta usor, privindu-l inca in ochii.
- Pentru ca il iubesc pe Stefan si sti asta la fel de bine ca mine si ca el!, ii spuse pe un ton usor nervos, vazand ca lucrurile deja trec la o alta extrema.
Il impinse, ajungand cu picioarele din nou pe pamant.
- Iar daca o sa continui o sa plec chiar eu sa-l caut, ii spuse pe un ton serios, privindu-l inca hotarata.
Sus In jos
Miss Lilith
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 3:16 am

-Ca sa ce? Sa mori si tu incercand?
Se aseza pe banca si se uita la ea cu o fata de catelus.
-De ce mereu tu complici lucrurile?
Isi dadu ochii peste cap apoi se ridica.
-Mergem spre casa?

Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 7:53 am

- Am fost la un pas de moarte mereu si inca sunt, Damon..., ii raspunse dupa ce el termina de vorbit, inaintand usor spre el.
- Iar de complicat tu esti singurul vinovat, deoarece sti foarte bine ca Stefan se va intoarce intr-o zi si va descoperi faptul ca lucrurile au luat-o pe un alt drum in perioada in care a lipisit...
Asta bineinteles daca se va mai intoarce...
Isi reprima un suspin, privind in jos. Isi ridica apoi privirea, privindu-l.
- Si doar o sa mergi... Eu ma intorc acasa.
Dupa ce termina de vorbit, se intoarse si incepu sa mearga spre iesirea din parc.
Sus In jos
Miss Lilith
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Sam Iun 18, 2011 3:11 pm

-Nu o sa iti mai fac nimic. Promit!
Ofta, apoi pleca pentru putin timp intorcandu-se cu masina.
-Hai urca sa te duc acasa!
Zambi usor, incercand sa ii arate ca nu are de ce sa ii fie frica.

Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Dum Iun 19, 2011 2:09 am

Chiar inainte ca ea sa iasa din parc, Damon aparu cu masina lui, taindu-i calea. Ofta usor, vazand ca nu renunta. Isi dadu ochii peste cap, intreptandu-se apoi spre portiera din partea locului din dreapta soferului. Intra apoi in masina, privindu-l pentru cateva clipe insa apoi isi intoarse privirea in fata.
Sus In jos
The Dude
Angel
Angel

masculin Mesaje : 189
Data de inscriere : 20/04/2011
Varsta : 28
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 3:59 am

Dupa ce o lua pe Elena ajunse intr-o casa de la marginea orasului.
Se uita la Elena pe care o puse pe pat. Se gandi cum sa inversese procesul si ii veni ideea sa ii dea din sangele lui ca sa o vindece. Insa nu era sigur ca va functiona. Oricum era ultima sa sansa.
Isi sufleca maneca apoi se musca si picura sange in gura ei, asteptand ca sa se trezeasca, si sperand sa nu fie vampir.
Se puse pe un scaun care se afla in incapere si se uita la ea, asteptand cu nerabdaresa se trezeasca.
Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 4:42 am

Nu apuca sa reactioneze mai devreme ca Damon o si o omori.
Se trezi dupa ceva timp in care nu mai stia ce se intamplase, simtind cum inghite ceva, neintelegand insa din nou nimic. Se simtea in acelasi timp paralizata, neputand sa se miste deloc. Si brusc, acea senzatie ca inghite ceva disparu.
De-abia dupa cateva secunde lungi reusi sa-si deschida si ochii. Reusi apoi sa-si revina si reusi sa se miste, insa acum isi simtea tot corpul amortit, ca si cum era intepata de zeci de ace.
Inchise ochii, deoarece pana atunci vasuse totul in ceata, intrebandu-se in sine daca chiar urma sa fie acum vampir si sa nu mai fie om. Pentru cateva clipe crezu ca planul ei reusise si chiar era vampir, insa totusi ceva nu se lega. Isi dadu de-abia dupa cateva secunde seama ce nu era in regula, dupa ce se mai dezmetici putin, dandu-si seama ca inima ei inca batea. Inghiti in sec, simtind in acelasi timp gustul puternic metalizat. Isi deschise ochii brusc, amintindu-se de ce se intamplase mai devreme. Se ridica in sezut, punandu-si capul in mainii, incercand sa-si revina. Isi ridica apoi capul, dand cu ochii fix de Klaus. Se incrunta usor, confuza, privindu-l in continuare, vrand sa spuna ceva, insa de-abia daca isi gasea vocea.
Sus In jos
The Dude
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 4:48 am

Se uita la Elena cum se trezeste sambind in sinea lui. Simtise faptul ca nu era vampir, si ca planul ei daduse gres.
- Deci... daca eu te omor este un lucru rau.... insa daca te omoara un prieten de al tau este un lucru bun. spuse e lridicandu-se incet de pe canapea si mergand spre ea.
- Totusi.... nu fratii Salvatore te-au adus inapoi la viata ci eu. Si in plus de ce ai vrea sa fii un vampir ? Iti place sa iti traiesti viata in singuratate ? In intunericul etern care te inconjoara ? o fiinta fara suflet si inima care este blestemata sa bantuie acest pamant pana la sfarsitul timpul de una singura. ii spuse el asezanduse langa ea in pat.
- Ai fii in stare sa omori oameni inocenti doar pentru ca iti este tie foame ? Ai scurta viata cuiva doar pentru ca te doare stomacul ? Si in plus gandestete la familia si prieteni tai.... si oricare fiinta apropiata tie cum se fa transforma in oase si pulbere. Si daca vrei sa imi zici ca vei traii impreuna cu Stefan o viata intraga.... cum ar putea cineva fara inima si suflet sa iubeasca ?
Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 4:56 am

Il privi in tot acest timp fara sa scoata un sunet, fiind atenta doar la el si sirul de vorbele pe care i le spusese. Se dadu mai in spate atunci cand se aseza langa ea, continuand sa-l priveasca. Ar fi vrut sa-i continue jocul, insa in acea clipa nu se simtea in stare sa spuna prea multe cuvinte.
- De ce iti pasa acum de mine... si nu ti-a pasat cand mi-ai omorat matusa sau mi-ai supt sangele?, il intreba cu o voce ragusita, privindu-l inca, in privirea ei citindu-i-se o urma de ura.
Sus In jos
The Dude
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 5:00 am

Zambi slab cand ii vazu reactia de recul insa nu zise nimic.
- Elena..... mie mi-a pasat de tine de cand am aflat ca existi, vad ca nu prea conteaza ca ti-am salvat viata. ii spuse el ranjind in timp ce se uita in ochii ei.
- Chair asa de mult vrei sa devii vampir ? Daca chair iti deoresti acest lucru te transform eu..... insa nu cred ca in adancul tau, tu vreii sa devii ca mine spuse el in timp ce se ridica de pe pat si se duse spre geam.
- Chair daca eu te omor.... nu o sa suferi si o sa ajungi intr-un loc mai bun..... de ce ai vrea insa sa iti faci propriul iad cu mana ta ? Asta nu inteleg.... spuse e lin timp ce se uita in continuare pe fereastra in intunericul care inconjura casa.
Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 5:14 am

Continua sa-l priveasca, urmarindu-i fiecare miscare mult prea atenta. Inspira adanc inainte sa-i vorbeasca, privindu-l inca.
- In mod sigur nu vreau sa ajung ca tine... insa vreau sa devin vampir.
Se opri din a mai spune ceva, neputand sa-i spuna adevaratul motiv pentru care isi dorea sa fie un vampir. Inspira din nou adanc, gasind in schimb un alt raspuns.
- Am vrut sa devin vampir doar pentru ca eu... am vrut sa fiu cu Damon. Asa nu as fi ramas niciodata singura sa-mi petrec eternitatea de una singura... Insa tu nu ai de unde sa sti despre ce vorbesc acum avand in vedere ca esti un vampir singuratic, care si-a facut-o cu mana lui.
Sus In jos
The Dude
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 5:17 am

Incepu sa rada cand o auzi si se napusti asupra ei lipind-o de perete.
- Ce stii tu despre eternitate sau despre mine ? Esti doar o insecta..... un graunte de nisip pentru mine ii spuse el la ureche vorbind incet si apasat. Mana sa o strangea de gat lasand-o aproape fara aer.
Ii dadu drumul si se dadu un pas in spate aranjandusi haina si zambind incet.
- O eternitate..... este mult nu conteaza cu cine sau cum o petreci spuse el uitanduse la ea intr-un fel cu mila.
Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 5:24 am

Inghiti cu greu in sec atunci cand o lipi de perete, simtind stransoarea din plin. Pulsul ei accelase haotic in venele ei, respirand din ce in ce mai greu. Ii auzi soapta insa nu se lasa impresionata de el, intorcandu-si cu greu privirea, moment in care ii dadu si drumul, simtind apoi impactul cu podeauna, nereusind sa-si reprime un suspin de durere. Isi duse mana la gat dupa ce isi mai reveni putin ridicandu-si intr-un final privirea spre el.
- Daca sunt doar un nimic pentru tine de ce nu m-ai lasat in pace?, il intreba cu greu, nemaintelegandu-l.
Sus In jos
The Dude
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 5:30 am

- Buna intrebare..... Defapt de ce sa nu te omor acum ? intreba el in timp ce se duse spre ea incet. O lipi iar de perete apoi se musca de mana si lasa sangele sa ii picure pe fata in timp ce radea incet.
- iti ofer nemurirea.... chiar daca mai trebuie sa astept poate o eternitate pentru ce am nevoie de tina.... insa daca tu asta iti doresti... macar sa fii transformata de cel mai bun care exista ii spuse el dupa ce observa ca sangele ii intra in gura. Apoi uitanduse se uita in ochii ei asteptand sa vada o sclipire...
Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mier Iun 22, 2011 11:05 pm

Se incrunta atunci cand veni spre ea, insa nu riposta atunci cand o lipi din nou de perete. Isi intoarse privirea atunci cand o privea in ochii, privind in alt loc serioasa.
- Daca ai fi vrut sa ma transformi, o faceai mai devreme, ii spuse cu aceeasi voce, neintrocandu-si privirea.
Sus In jos
Albinutzsa
Become a demon
Become a demon

feminin Mesaje : 769
Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Dum Iun 26, 2011 8:23 pm

A pasit in incapere, pasind apasat, facand zgomot, flecul de fier al platformelor. A inchis usa, privindu-l pe Klaus apoi pe Elena.
- Scumpule, usurel, a zis zambind, apropiindu-se de cei doi, ducandu-si mainile pe talia lui Klaus. A privit-o pe Elena serioasa, maraind apoi.
- Tu.. esti o.., a zis oprindu-se facand ochii mici, privind-o cu duritate.
- Klaus, haide sa desfacem blestemul si sa o trimitem la plimbare pe draguta noastra Elena la plimbare pentru totdeauna caci.. spiritele s-au cam incins si mi-e ca.. atentez la viata ei, a zis zambindu-i lui Klaus, sarutandu-l pe obraz.
Sus In jos
The Dude
Angel
Angel

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mar Iun 28, 2011 3:49 am

Isi intoarse privirea catre Katerina, uitandu-se la ea/
- Elena, nu v-a pati nimic acum.. de la nimeni.... s-a inteles ? Fiindca are sange de vampir in organism... si acum daca o omaram devine nefolositoare i-am spus uitandu-ma la Elena zambind ironic.
- si in plus trebuie sa o pazesc fat a de frati Salvatore continua el dupa ce ii daduy drumul Elenei si se intoarse spre Katerina.
Sus In jos
Dandelion.
Grafician
Grafician

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mar Iun 28, 2011 3:54 am

Isi intoarse privirea atunci cand o auzi Katherine. Inghiti in sec cand vazu ca se apropie de Klaus, intrebandu-se cand devenise atat de apropiata de el avand in vedere ca pana atunci fugise de el. Isi lasa insa intrebarea pentru ea, auzind de un alt blestem. Se incrunta usor, intorcandu-si privirea spre Klaus, simtind insa apoi impactul cu podeaua, din nou. Scoase un mic suspin de durere, insa apoi ramase cu privirea la ei.
- Ce blestem?, ii intreba, vrand sa afle ce mai vroiau de la ea.
Sus In jos
Albinutzsa
Become a demon
Become a demon

feminin Mesaje : 769
Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Alte locuri   Mar Iun 28, 2011 3:57 am

Si-a dus mainile dupa gatul lui Klaus sarutandu-l pasional, intrerupand sarutul in clipa in care Elena puse intrebarea asteptata. Si-a dat parul pe spate, razand cristalin, miscandu-se rapid, lasandu-se pe vine, in fata ei. Si-a dus o mana sub maxilarul ei, strangand-o usor, facand-o sa o priveasca.
- Acela in care tu mori iau eu devin umana, a zis cu duritate, zambind larg, strengar. Si Klaus ma va ajuta, a zis ea, ridicandu-se, ducandu-se la Klaus, muscandu-si usor buza. S-a uitat la el, zambind.
- Scumpule, plec sa reglez niste conturi, revin si.. nu ii face nimic, ok? A zis sarutandu-l.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Alte locuri   

Sus In jos

Alte locuri
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kiss of eternity :: Arhiva :: Arhiva :: RPG-Jurnalele vampirilor-
Mergi direct la: