Kiss of eternity

Kiss of eternity

Blood, Love & Fun

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
V-as ruga frumos sa nu mai postati deoarece forumul este in renovare. Orice post nou va fi sters.
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Carti cu vampiri
Vin Iul 29, 2011 6:57 pm Scris de adina

» Discutii
Mier Iul 27, 2011 8:53 am Scris de EllaLooka

» Cantec de gheata si foc
Mar Iul 26, 2011 5:41 pm Scris de Ghanda

» Locuinta Demonilor
Sam Iul 23, 2011 9:10 am Scris de EllaLooka

» Padurea
Vin Iul 22, 2011 11:12 pm Scris de Gee.

» Alte locuri
Vin Iul 22, 2011 9:58 pm Scris de .MissBlair.

» Parcul
Joi Iul 21, 2011 11:58 pm Scris de Miss.no.Good

» Anime Music Videous
Mar Iul 19, 2011 9:25 am Scris de Miss.no.Good

» Ce asculti acum?
Lun Iul 18, 2011 5:26 am Scris de Miss.no.Good

kissofeternity

Distribuiţi | 

Povestea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Miss Lilith
Admin
Admin

feminin Mesaje : 1377
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 23
Localizare : in hell

MesajSubiect: Povestea   Dum Apr 17, 2011 1:19 am

Renumitul circ Inferno a venit in oras, aducand de asemenea si renumitele lui jocuri. Desi la prima vedere circul pare unul obisnuit, acesta ascunde multe secrete, printre care cel mai important este si cel mai bine pazit.
Seara, portile acestui circ misterios se deschid cetateniilor curiosi, care abia astepta sa vada noile numere ale celor care lucreaza in staff-ul lui. Alti oameni insa se indrepta spre cu totul altceva, si anume spre Casa celor 7 pacate. Desi numele pare unul destul de banal si mai deloc fioros, care sa-ti provoace fiori pe sina spinarii, casa este una dintre cel mai reusite case din categoria « caselor bantuite », reusind cu brio sa ii sperie pe cei care intra in ea.
La ora 23 :00 insa portile intregului circ se inchid. Insa ceva ciudat se petrece in ora dinaintea miezului noptii.
Ajungi acasa si la scurt timp, decizi sa te culci, simtindu-te obosit. Faci acest lucru, nebagand in seama ce urmeaza sa ti se intample, desi ai o senzatie de agitatie. Cu toate acestea reusesti sa adormi.
La scurt timp te trezesti, insa nu mai esti in patul tau comfortabil, ci in cu totul alt loc. Te afli in cel mai mare cosmar al tau, care pare totusi destul de real de data aceasta, cu exceptia faptului ca unele lucruri nu mai stau exact cum stateau atunci cand le-ai vazut prima oara in acest miraj al mintii tale.
Incepi sa te plimbi, incercand sa iesi din acest labirint halucinant, dand insa peste o suita de locuri : locuri in care la un moment dat te-ai aflat sau locuri in care nici macar nu ti-ai imaginat ca o sa te afli. Intrand insa intr-unul, remarci faptul ca sunt doar niste iluzii, care in jurul tau se transforma in fum, devenind la scurt timp o ceata deansa. Cand imaginea din fata ochiilor tai se limpezeste, observi ca te afli in cu totul alt loc, si anume exact in « Casa celor 7 pacate « .
Insa nu mai esti singur, ci regasesti persoanele pe care le-ai vazut venind la acel circ blestemat. Incerci sa iesi afara, insa nu gasesti o scapare, ci dai de cu totul altceva, ceva mult mai rau decat propriul tau cosmar. Vei reusi oare sa supravietuiesti jocurilor mortale la care vei fii supus sau vei muri ?

Did you know that only when you sleep
you can escape from the demons?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://kiss-of-eternity.forumer.ro

Povestea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kiss of eternity :: Arhiva :: Arhiva :: RPG-Puppet masters-
Mergi direct la: