Kiss of eternity

Kiss of eternity

Blood, Love & Fun

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
V-as ruga frumos sa nu mai postati deoarece forumul este in renovare. Orice post nou va fi sters.
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Carti cu vampiri
Vin Iul 29, 2011 6:57 pm Scris de adina

» Discutii
Mier Iul 27, 2011 8:53 am Scris de EllaLooka

» Cantec de gheata si foc
Mar Iul 26, 2011 5:41 pm Scris de Ghanda

» Locuinta Demonilor
Sam Iul 23, 2011 9:10 am Scris de EllaLooka

» Padurea
Vin Iul 22, 2011 11:12 pm Scris de Gee.

» Alte locuri
Vin Iul 22, 2011 9:58 pm Scris de .MissBlair.

» Parcul
Joi Iul 21, 2011 11:58 pm Scris de Miss.no.Good

» Anime Music Videous
Mar Iul 19, 2011 9:25 am Scris de Miss.no.Good

» Ce asculti acum?
Lun Iul 18, 2011 5:26 am Scris de Miss.no.Good

kissofeternity

Distribuiţi | 

The only good day was... yesterday (+15)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
The Dude
Angel
Angel

masculin Mesaje : 189
Data de inscriere : 20/04/2011
Varsta : 28
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: The only good day was... yesterday (+15)   Mier Apr 20, 2011 11:54 pm

In fiecare zi totul este la fel. Poate fiindca nici eu nu fac ceva ca sa scap de monotonie. Desigur mult timp am stat pe fereastra si m-am uitat la oameni.
Sa vezi atatea persoane care merg grabite ocupate cu grijile de zi cu zi, te face sa te intrebi daca ar fi bines a ai un scop in viata. Eu desigur ca nu mi l-am gasit poate inca il caut sau poate scopul meu este sa imi gasesc un scop.
Cine stie ? Viata este de tot cacatul mai ales atunci cand mergi cu spatele.
Acum cateva zile am coborat sa imi iau tigari. Vanzatorul mi-a zambit si mi-a zis ca este o zi buna. M-am uitat la el ciudat si i-am zis ca e un bou. Numai cretini considera o zi ca este buna.
Spre iesire mi-a zis sa ma duc dracului. Am ramas si mi-am aprins tigara. Imi era dor de gustul dulceag al fumului.
Si atunci se intamplase. Nu stiu de ce idiotul oprise masina in fata mea. Poate fiindca era unicul loc de parcare disponibil, in fine.
Dar din cauza lui am ajuns acum in rahat pana la gat, si inca inot in el fara sa dau de mal.
- Ce faci Marcus ? ma intreba-se gunoiul. Nu il cunoste-am asa ca i-am dat un zambet tampit si i-am raspuns ca ma uit dupa praf.
- Dupa praf ? ma intreba-se tipul uitandu-se la mine ca la un extraterestru.
Doamne ce cretini sunt unii in ziua de azi. Am mai tras un fum din tigara uitandu-ma si eu la el. Poate intr-un fel puteam sa comunic cu maimutele.
- Cu ce te pot ajuta ? si am aruncat o privire in interiorul masini. Desigur ca muzica era la maxim. Tipii din masina se uitau la mine cu niste mutre de magari. Deja nu ma mai simteam in largul meu cu atatea priviri spre mine.
- Seful vrea sa vorbeasca cu tine, urgent imi zise trogloditul cu o fata serioasa ca de papa.
- Si daca nu vii de buna voie, am primit instructiuni sa te luam cu forta, deci fii baiat bun si nu fa probleme.
Cine masa mai era si asta ? Incercam sa vad daca glumeste dar tipul vorbea serios. Cel putin asta am dedus dupa fata lui care se chinuia sa inspire control.
- Si seful tau cine este dragutule ? l-am intrebat cu o unde de suspiciune in glas pe care tipul sigur o prinse oricat de retardat era. Nu de alta dar nici eu nu eram in apele cristaline in care ma aflam de obicei.
- Wide Eye, zise gorila si scoase un ranjet de toata frumusetea. Arata ca un ciob de sticla calcat de o masina. Adica trist.
Wide Eye ? si gandul asta ma facu sa scap o injuratura. Ce mama masii vroia un traficant de droguri de la mine ? Si mai ales el ? Gandurile imi treceau prea repede prin cap ca sa le pot raspunde asa ca m-am dat batut. Cateodata este mai bines a nu iti mai asculti constiinta. Are prostul obiceii sa fie prea sacaitoare, ceea ce uni ar zice ca e moral. Eu sunt de parere ca e foarte enervant.
- Si ce treba are Wide Eye cu mine ? am intrebat ca un om sanatos la cap ce cred ca sunt.
- O sa afli nenorocitule cand o sa vorbesti cu el, asa ca treci in masina, imi spuse gorila pierzandu-si rabdarea. Trebuie sa recunosc cateodata am prostul obiceii de a enerva prostii. Cred ca Dumnezeu mi-a dat acest dar ca sa mai rad si eu in unele zile.
Tipul isi ridica tricoul larg care ii acoperea burtoiul facut de la bere si imi dadu de inteles ca pistolul de la brau o s ail foloseasca daca nu ma urca in masina.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Miss Lilith
Admin
Admin

feminin Mesaje : 1377
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 23
Localizare : in hell

MesajSubiect: Re: The only good day was... yesterday (+15)   Lun Apr 25, 2011 8:43 pm

Hai ca citii si eu ficul asta. Hmmm ce pot spune...INTERESANT

Ai mici greseli de ortografie dar probabil sunt din cauza wordului ca si mie imi face fite uneori.

Are un inceput care imi place...direct la subiect....pare a fi inspirat din realitate... Hmm ce mai pot spune... Astept nextul Very Happy

Did you know that only when you sleep
you can escape from the demons?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://kiss-of-eternity.forumer.ro
Yoana_loves_Dean
Angel
Angel

feminin Mesaje : 179
Data de inscriere : 19/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: The only good day was... yesterday (+15)   Lun Apr 25, 2011 9:08 pm

Si eu am citit ficul si nu pot sa zic decat ca il ador.Este foarte interesant si are o tema care imi place cu traficul de droguri,cu arme si cu FBI.Si pe langa asta ai un stil foarte interesant de exprimare.
Next!
Sus In jos
The Dude
Angel
Angel

masculin Mesaje : 189
Data de inscriere : 20/04/2011
Varsta : 28
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: The only good day was... yesterday (+15)   Mar Apr 26, 2011 4:20 am

Off : Va multumesc pentru faptul ca l-ati citit si sper sa va placa in continuare

Am dat din umeri si m-am dus spre rabla. Tipii din spate sau dat la o parte sa imi faca loc. Deja eram de cateva secunde acolo si ma simteam ca un peste incoltit de niste pinguini turbati. Imi si imaginam gorila de la volan ca fiind un penguin mai retardat si obez cu probleme grave de dependenta dupa scrumbii. Am zambit la gandul asta stupid. Numai eu pot avea asa ganduri intr-o masina plina cu oameni care foarte probabil vor sa imi rupa mainile si picioarele apoi sa ma puna sa fac dansuri populare.
- Eu in locul tau nu as zambi, imi zise tipul de langa mine cu o respiratie de bere combinata cu ceva dintr-o groapa de deseuri nucleare.
- Si de ce nu as rade ? Stii ceva ce eu nu stiu ? si am aruncat o privire spre mecla lui.
Nu era cine stie ce, adica daca era vre-un concurs de inteligenta intre el si o piatra era sigur castigator al locului doi. Desi am fost invatat sa nu judec dupa aparente, asta era tristul adevar.
- Wide Eye are planuri mari cu tine, si bolovanul incepu sa rada. Nu stiu ce era asa amuzant dar intreaga masina radea. Deja incepeam sa regret ca nu ajung mai repede spre finalul misterios al acestei calatorii.
Speram doar sa nu fie un curcubeu la capatul drumului. Sau macar daca este sa fie si niste gagici misto la capatul lui.
Masina puse o frana ingrozitoare in fata unei vile. Ah desigur, si eu daca as fi cel mai mare distribuitor de amfetamina de pe coasta de vest as locuii aici. Deja vedeam cliseele in capul meu. O piscine cu apa ca cristalul, vreo trei patru fete perfecte pe marginea ei si un bar, servit de o barmanita roscata. De ce roscata ? Nu stiam nici eu dar in tabloul meu idilic se potrivea de minune.
Am coborat din masina flancat de noii mei tovarasi. Ma simteam ca presedintele Americii. Mai lipseau doar flash-urile de la aparatele foto. Dupa ce am urcat niste scari masive din marmura am intrat in hol. Ori era hol ori era un hangar, dar tind sa cred ca era holul fiindca hangarele nu au podele de marmura italiana.
Dupa cativa metri am iesit pe o usa spre piscine. Spre dezamagirea mea nu erau trei patru tipe perfecte si nici o barmanita roscata. In schimb erau vreo 12 gorile care se benoclau la mine ca la o musca. Si desigur Wide Eye care isi fuma tacticos trabucul.
De ce toti mari mahari fumeaza trabucuri ? Cred ca de vina este Holywood-ul cu filmele sale de tot cacatul despre gangsteri.
In timp ce meditam la aceasta fundamentala dilema, Wide Eye imi facu un semn sa ma apropii de el.
- Marcus, cel mai bun sofer din America de Nord. Si imi arata niste dinti ca de cal, ceea ce cred ca in viziunea lui se numea zambet.
- Eu insumi, i-am raspuns incercand sa nu ii zic mai multe.
Adica daca de la prima propozitie ma pupa in fund, inseamna ca nu este chiar asa de nasol pe cat ma asteptam. Desigur cu oameni ca ei care acum iti zambesc si in secunda urmatoare iti zboara creierii nu prea stii cum sa ii iei.

- Marcus am o propunere pentru tine, si isi impinse trabucul spre mine. Ma simteam ca intr-un film de duzina.
- Ce propunere ?
- Am nevoie de cineva care sa poata conduca repede si bine. O sa transporti zece milioane de dolari. Bani lichizi.
Sus In jos
Yoana_loves_Dean
Angel
Angel

feminin Mesaje : 179
Data de inscriere : 19/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: The only good day was... yesterday (+15)   Joi Apr 28, 2011 3:11 am

Bun deci Marcus a ajuns la Wide Eye.Interesant.
Citat :
Deja vedeam cliseele in capul meu. O piscine cu apa ca cristalul, vreo trei patru fete perfecte pe marginea ei si un bar, servit de o barmanita roscata. De ce roscata ? Nu stiam nici eu dar in tabloul meu idilic se potrivea de minune.
Chiar ca clisee.Nu-mi imaginez altceva decat asta.E facuta in toate filmele.Dar faza cu barmanita roscata n-am observat-o in filme. =))

Citat :
De ce toti mari mahari fumeaza trabucuri ? Cred ca de vina este Holywood-ul cu filmele sale de tot cacatul despre gangsteri.
Asta ziceam si eu.Inca un cliseu preluat din filme.Oamenii sunt asa lipsiti de imaginatie.Si Wide Eye era la fel. =))
Next!
Sus In jos
B.made.in.Bershka
Human
Human

feminin Mesaje : 146
Data de inscriere : 29/07/2010
Varsta : 20
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: The only good day was... yesterday (+15)   Lun Mai 09, 2011 12:16 am

deci despre prima parte:e interesanta povestea,ma intreb ce se inatmpla mai incolo,ce vrea acest Wild Eye cu Marcus,si dupa cum am vazut,Marcus e un bad boy,like that thing <3.
stai sa citesc si nextul Smile)
partea a doua:
Citat :
- Marcus am o propunere pentru tine, si isi impinse trabucul spre mine. Ma simteam ca intr-un film de duzina.
- Ce propunere ?
- Am nevoie de cineva care sa poata conduca repede si bine. O sa transporti zece milioane de dolari. Bani lichizi.
EPIC =)) deci asta e Epic ! ala ar trebui sa accepte si sa fuga cu banii in alt stat =)))
vreau next =>
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://vanilladreaming.forumgratuit.ro/
Albinutzsa
Become a demon
Become a demon

feminin Mesaje : 769
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 25

MesajSubiect: Re: The only good day was... yesterday (+15)   Joi Mai 19, 2011 2:18 pm

Am citit si eu ficul tau si imi place ;x astept nextul si o actiune prea tare;x
Neext boy;x
pff. era sa zic girl:d
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The only good day was... yesterday (+15)   

Sus In jos

The only good day was... yesterday (+15)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Servere samp...ROMANIA GOOD STUNT [Vip LEVEL 1 GRATIS /BUYVIP] 94.176.163.95:7777

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kiss of eternity :: Creativitate :: Fan fic-
Mergi direct la: